Зидан Франция миллий жамоасидаги ўйин услуби ҳақида гапирди
Франция миллий жамоаси бош мураббийи этиб тайинланган Зинедин Зидан ўз қўл остидаги жамоанинг ўйин услуби ҳақида фикр билдирди.
Мутахассиснинг айтишича, унинг футбол фалсафасини бир неча сўз билан тушунтириб бўлмайди ва бу услубни мухлислар яқин орада майдонда кўришади.
«Яқин орада менинг услубимни кўрасиз. Сентябр ойида матбуот анжумани ўтказамиз. Мен учун футболнинг энг муҳим жиҳати — гол уриш. Мен 25 йил Испанияда яшадим ва бу нимани англатишини яхши биласиз. Майдонда етакчи эдим, энди эса мураббий сифатида тажрибам билан етакчилик қиламан», — деди Зидан.
Франциялик мутахассис, шунингдек, жамоа унинг бошқарувида аввалги даврдан фарқли услубда ишлашини таъкидлади.
«Биз бошқача ишлаймиз. Дешам — бу Дешам, Блан — бу Блан, Зидан эса Зидан. Мен ўзим энг яхши биладиган ишни қиламан. Франция миллий жамоаси ғалаба қозонишда давом этишини истайман», — дея қўшимча қилди у.

Зидан высказался о стиле игры сборной Франции
Назначенный главным тренером сборной Франции Зинедин Зидан поделился своим мнением о стиле игры команды под его руководством.
По словам специалиста, его футбольную философию сложно объяснить в нескольких словах, и болельщики скоро увидят этот стиль на поле.
«Скоро вы увидите мой стиль. В сентябре мы проведем пресс-конференцию. Для меня самая важная часть футбола — это забивание голов. Я прожил 25 лет в Испании, и вы знаете, что это значит. Я был лидером на поле, а теперь буду лидировать как тренер, используя свой опыт», — сказал Зидан.
Французский специалист также подчеркнул, что команда будет работать по-другому, чем в предыдущий период.
«Мы будем работать иначе. Дешам — это Дешам, Блан — это Блан, а Зидан — это Зидан. Я буду делать то, что знаю лучше всего. Я хочу, чтобы сборная Франции продолжала побеждать», — добавил он.