Килиан Мбаппе Франция миллий жамоасининг янги бош мураббийи қўл остида ҳам жамоа сардори бўлиб қолади. Бу ҳақда Le Parisien хабар берди.
Бугун, 28 июл куни Франция футбол федерацияси матбуот анжумани ўтказади. Унда федерация президенти Филипп Диалло миллий жамоанинг янги бош мураббийи номини эълон қилади.
Қайд этилишича, бу лавозимга Зинедин Зидан тайинланади. Зидан миллий жамоада ўз услуби ва ғояларини жорий этишни режалаштирмоқда.
У таркибга янги футболчиларни жалб қилишни истаса-да, Килиан каби етакчиларга ҳам таяниш ниятида. Зидан Мбаппени узоқ йиллардан бери яхши танийди.
Қолаверса, 27 ёшли ҳужумчи сардорлик боғичини ўзида сақлаб қолади. 54 ёшли мутахассис Килианни жамоа сардори сифатида кўришни истайди, чунки улар бир-бирига юқори баҳо беради ва доимо ўзаро ҳурматда бўлиб келган.

Килиан Мбаппе продолжит быть капитаном сборной Франции под руководством нового главного тренера. Об этом сообщил Le Parisien.
Сегодня, 28 июля, Федерация футбола Франции проведет пресс-конференцию. На ней президент федерации Филипп Диалло объявит имя нового главного тренера сборной.
Отмечается, что на эту должность будет назначен Зинедин Зидан. Зидан планирует внедрять свои стили и идеи в сборной.
Хотя он и намерен привлечь новых футболистов в состав, он также рассчитывает на таких лидеров, как Килиан. Зидан давно хорошо знаком с Мбаппе.
Кроме того, 27-летний нападающий сохранит капитанскую повязку. 54-летний специалист хочет видеть Килиана капитаном, так как они высоко ценят друг друга и всегда испытывали взаимное уважение.