«Милан» бош мураббийи Рубен Аморим вингер Рафаел Леаунинг келажаги ҳақида фикр билдирди.
Goal хабарига кўра, португалиялик мутахассис Леау атрофидаги трансфер миш-мишларига қарамай, футболчи ҳозирча «Милан» лойиҳасининг бир қисми эканини таъкидлади.
«Айрим футболчиларимиз ҳақида кўп гап-сўзлар юрибди, аммо вазият ўзгармагунича улар «Милан» футболчилари бўлиб қолади. Бизнинг вазифамиз — жамоани мавсумнинг илк баҳсига тайёрлаш. Барча машғулотларда қатнашади ва асосий таркиб учун курашади. Қоидалар ҳамма учун бир хил», — деди Аморим.
Қайд этиш жоиз, айни пайтда «Милан» мавсумолди йиғини доирасида Австралияда сафарда бўлиб турибди.
Эслатиб ўтамиз, сўнгги кунларда Рафаел Леаунинг номи Туркиянинг бир қатор клублари билан боғланаётган эди. Янги А Серия мавсуми 23 август куни старт олади.

Главный тренер «Милана» заявил, что все игроки будут бороться за место в основном составе.
По сообщению Goal, португальский специалист подчеркнул, что несмотря на слухи о трансфере Леау, игрок по-прежнему является частью проекта «Милана».
«О наших некоторых игроках ходит много разговоров, но пока ситуация не изменилась, они остаются игроками "Милана". Наша задача — подготовить команду к первому матчу сезона. Все участвуют в тренировках и борются за место в основном составе. Правила одинаковы для всех», — сказал Аморим.
Стоит отметить, что в данный момент «Милан» находится на сборе в Австралии в рамках предсезонной подготовки.
Напомним, что в последние дни имя Рафаэла Леау связывали с рядом турецких клубов. Новый сезон Серии А стартует 23 августа.