«Милан» бош мураббийи Рубен Аморим жамоанинг келажакдаги ривожланиш режаси ва Лука Модричнинг жамоадаги ўрни ҳақида гапирди.
Goal.com хабарига кўра, португалиялик мутахассис «Милан» янги лойиҳани ёш футболчилар атрофида қуришни режалаштираётганини таъкидлади.
«Биз ёш футболчиларга ишонмоқчимиз ва жамоани қайтадан қурамиз. Бу мураббий учун ҳам таваккал, аммо мен айнан шундай хавфни танлайман. Мени қийин даврдаги жамоалар билан ишлашни ёқтирганим учун ҳам таклиф қилишди. Олдимизда мураккаб вазифа борлигини биламиз, аммо янги лойиҳа яратишни истаймиз», — деди Аморим.
Мураббий Лука Модричнинг тажрибаси жамоа учун муҳимлигини ҳам алоҳида қайд этди.
«Баъзида қанчалик тез югуришингиз эмас, қанчалик тез фикрлашингиз муҳим. Бу борада Лука ҳануз энг яхшиларидан бири. Бизда кўплаб ёш футболчилар бор ва шундай тажрибали футболчиларнинг мавжудлиги улар ҳамда бутун жамоа учун жуда муҳим», — дея қўшимча қилди португалиялик мутахассис.

Главный тренер «Милана» Рубен Аморим рассказал о планах по развитию команды и роли Луки Модрича в составе.
Как сообщает Goal.com, португальский специалист подчеркнул, что «Милан» планирует строить новый проект вокруг молодых игроков.
«Мы хотим доверять молодым футболистам и перестраивать команду. Это риск и для тренера, но я выбираю именно такой риск. Меня пригласили, потому что я люблю работать с командами в сложные времена. Мы знаем, что перед нами стоит сложная задача, но мы хотим создать новый проект», — сказал Аморим.
Тренер также отметил важность опыта Луки Модрича для команды.
«Иногда важно не то, как быстро вы бежите, а как быстро вы мыслите. В этом плане Лука по-прежнему один из лучших. У нас много молодых футболистов, и наличие таких опытных игроков очень важно для них и для всей команды», — добавил португальский специалист.