Ироқлик ҳужумчи Айман Ҳуссейн «Пахтакор» билан шартнома имзолайди — манба
Ироқ миллий жамоаси ҳужумчиси Айман Ҳуссейн «Пахтакор» билан шартнома имзолайди. Бу ҳақда X ижтимоий тармоғидаги Iraq Football Podcast саҳифаси хабар берди.
Қайд этилишича, ироқлик футболчи «шерлар» билан 1+1 кўринишидаги битимга имзо чекади. Шунингдек, унинг маоши йилига 1 миллион доллар бўлиши кутилмоқда. Айман пайшанба куни расмий ҳужжатларни имзолаш учун Тошкентга учиб келади.
Маълумот ўрнида, «Пахтакор» ўтган мавсум Суперлигада 2-ўринни қўлга киритган ҳолда Элит Осиё Чемпионлар Лигаси плей-офф босқичида иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритган. Жамоа 11 август куни Иорданиянинг «Ал Ҳусайн» клубига қарши майдонга тушади.

Нападающий сборной Ирака Айман Хуссейн подписывает контракт с «Пахтакор». Об этом сообщила страница Iraq Football Podcast в социальной сети X.
Отмечается, что иракский футболист заключит соглашение с «львами» по схеме 1+1. Также ожидается, что его зарплата составит 1 миллион долларов в год. Айман прилетит в Ташкент в четверг для подписания официальных документов.
Для справки, «Пахтакор» занял 2-е место в Суперлиге в прошлом сезоне, обеспечив себе право на участие в плей-офф этапа Элитной Азиатской Лиги чемпионов. Команда выйдет на поле 11 августа против иорданского клуба «Аль Хуссейн» в матче.