«ПСЖ» «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родрини ўз сафига қўшиш устида иш бошлади.
АS нашри хабарига кўра, клуб президенти Носир Ал-Хелайфи футболчининг агенти билан боғланиш бўйича топшириқ берган. Манбага кўра, бу қарор «Реал»нинг Ян Диоманде трансферидаги муваффақиятидан кейин қабул қилинган.
Қайд этилишича, ивуарлик вингер «Реал» билан келишувга эришишидан аввал «ПСЖ»га ўтишга яқин турган. Энди Париж клуби Родри трансфери орқали трансфер бозорида жавоб қайтаришни режалаштирмоқда.
Маълумот учун, Родри ўтган мавсум барча мусобақаларда 33 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол урган. Унинг «Манчестер Сити» билан амалдаги шартномаси 2027 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган. Тransfermarkt футболчини 50 миллион еврога баҳоламоқда.

ПСЖ начал работу над привлечением в свои ряды полузащитника «Манчестер Сити» Родри.
По сообщению издания AS, президент клуба Нассер Аль-Хелаифи дал указание связаться с агентом футболиста. По информации источника, это решение было принято после успешного трансфера Яна Диоманде в «Реал».
Отмечается, что ивуарийский вингер был близок к переходу в ПСЖ, прежде чем договориться с «Реалом». Теперь парижский клуб планирует ответить на трансферном рынке через переход Родри.
Для справки: в прошлом сезоне Родри провел 33 матча во всех соревнованиях, забив 2 гола. Его действующий контракт с «Манчестер Сити» рассчитан до лета 2027 года. Transfermarkt оценивает футболиста в 50 миллионов евро.