Испания миллий жамоаси ва «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри белини операция қилдирди. Энди футболчига тикланиш учун қисқа муддат керак бўлади — у 16 августга белгиланган Англия Суперкубоги учун «Арсенал»га қарши ўйинга сафга қайтиши кутилмоқда. Бу ҳақда The Athletic хабар берди.
Манбанинг маълумотига кўра, Родри маълум вақт давомида белида ноқулайлик ҳис қилган ва муаммони бартараф этиш мақсадида жарроҳлик амалиёти ўтказилган.
2025/2026-йилги мавсумда хавбек «шаҳарликлар» сафида 33 та ўйинда майдонга тушиб, 2 та гол урди. Миллий жамоа сафида у жаҳон чемпионати-2026 олтин медалларини қўлга киритди ва мусобақанинг энг яхши футболчиси деб тан олинди.
Аввалроқ, ОАВ футболчи Испанияга қайтиш ниятида эканлиги ва «Реал» билан шахсий шартнома шартлари бўйича тўлиқ келишиб олгани ҳақида хабар берганди.

Родри перенёс операцию на спине — The Athletic
Полузащитник «Манчестер Сити» и сборной Испании Родри успешно перенёс операцию на спине. Футболисту потребуется короткий период реабилитации — он должен восстановиться к матчу за Суперкубок Англии с «Арсеналом», запланированному на 16 августа. Об этом сообщает The Athletic.
По информации источника, Родри некоторое время испытывал дискомфорт в спине и операция была проведена для устранения проблемы.
За сезон-2025/2026 хавбек провёл 33 матча за «горожан», забив два мяча. В составе национальной сборной он выиграл чемпионат мира 2026 года и был признан лучшим игроком турнира.