Клуб фаолиятини таъминлаш билан боғлиқ харажатлар учун қўшимча маблағ ажратилади.
Бизга маълум бўлишича, Қашқадарё вилояти маҳаллий бюджетининг 2026 йил I чорак даромадлар режасини ошириб бажарилган қисми ҳисобидан маблағларни йўналтириш тўғрисида Қаршининг «Насаф» ПФКнинг молиявий фаолиятини таъминлаш билан боғлиқ харажатлар учун маблағ ажратиш таклиф сифатида киритилди.
Натижада, вилоят ҳокими Муротжон Азимов топшириғига биноан ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2026 йил 24 мартдаги ПҚ—107-сонли қарорнинг 10.б-банди ижросини таъминлаш мақсадида, «Насаф» профессионал футбол клуби учун 10 миллиард сўм маблағ ажратилиши белгиланди.
Эслатиб ўтамиз, «Насаф» Ўзбекистон Суперлигасида 13 ўйинда 18 очко жамғариб, мусобақа жадвалининг 9-поғонасидан ўрин эгаллаган. 14-тур ўйинини жамоа бугун, 28 июл куни ўз уйида «Қизилқум»га қарши ўтказади.

Хорошая новость для болельщиков «Насаф»
Как стало известно, предложено выделить средства на покрытие расходов, связанных с финансовой деятельностью ПФК «Насаф» из части доходов, выполненных сверх плана первого квартала 2026 года местного бюджета Кашкадарьинской области.
В результате, по поручению хокима области Муротжона Азимова и с целью выполнения пункта 10.б постановления Президента Республики Узбекистан № ПҚ—107 от 24 марта 2026 года, профессиональному футбольному клубу «Насаф» будет выделено 10 миллиардов сумов.
Напомним, «Насаф», набрав 18 очков в 13 матчах, занимает 9-ю строчку в турнирной таблице Суперлиги Узбекистана. Сегодня, 28 июля, команда проведет 14-й тур дома против «Кызылкума».