«МЮ» афсонаси Уейн Руни жамоанинг «Ҳалл Сити»га қарши баҳсдаги ўйинини кескин қоралади.
«МЮ» афсонаси Руни АПЛ 1-турида «Манчестер Юнайтед»нинг сафарда «Ҳалл Сити»га 0:2 ҳисобида мағлуб бўлганидан сўнг ҳимоячи Люк Шоунинг ҳаракатларига алоҳида тўхталди.
«Бу Люк Шоу томонидан ҳимоядаги болаларча хато бўлди. «Ҳалл» бундай вазиятни кутган бўлса керак. Шоу ҳимоя чизиғидан тахминан 4 метр ортга чекинди. Бундай аниқ узатмадан кейин ҳужумни тўхтатишнинг иложи йўқ», — деди Руни BBC эфирида.
Собиқ ҳужумчи «Манчестер Юнайтед» футболчиларининг прессингдаги фаоллигини ҳам паст баҳолади.
«Жамоага прессинг қилишда ва тўпни қайтариб олишга уринишларда анча кўпроқ энергия керак. Улар жуда пассив ҳаракат қилишди», — дея таъкидлади Руни.
Шунингдек, у жамоа сардори Бруну Фернандешнинг мағлубиятдан кейинги фикрларини ҳам «ғалати» деб атади.
«Брунонинг «Манчестер Юнайтед» сафарда бир хил хатоларни такрорлаётгани ҳақидаги гапи ғалати. Ҳозир клуб ўтган мавсумда эришган натижаларини ривожлантириши керак. Майкл Каррик келганидан кейин жамоа АПЛда учинчи ўринни эгаллади ва Чемпионлар лигасига йўлланма олди», — деди Руни.
Эслатиб ўтамиз, «Манчестер Юнайтед» АПЛнинг 2-турида 30 август куни «Ипсвич»га қарши майдонга тушади.

Руни остановился на действиях защитника Люка Шоу после того, как «Манчестер Юнайтед» в 1-м туре АПЛ проиграл на выезде «Халл Сити» со счётом 0:2.
«Это была детская ошибка в защите со стороны Люка Шоу. «Халл» вероятно ожидал такой ситуации. Шоу отступил примерно на 4 метра от линии защиты. Остановить атаку после такой точной передачи невозможно», — сказал Руни в эфире BBC.
Бывший нападающий также невысоко оценил активность игроков «Манчестер Юнайтед» в прессинге.
«Команде нужно значительно больше энергии в прессинге и попытках вернуть мяч. Они действовали слишком пассивно», — подчеркнул Руни.
Кроме того, он назвал «странными» комментарии капитана команды Бруну Фернандеша после поражения.
«Слова Бруну о том, что «Манчестер Юнайтед» повторяет одни и те же ошибки на выезде, странны. Сейчас клуб должен развивать результаты, достигнутые в прошлом сезоне. После прихода Майкла Каррика команда заняла третье место в АПЛ и получила путёвку в Лигу чемпионов», — заявил Руни.