Бразилия афсонаси Неймар миллий жамоа тақдирини ёлғиз ҳал қила олишини таъкидлади.
Бразилия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Роналдо Неймарни миллий жамоага қайтариш қарорини қўллаб-қувватлашини айтди.
«Албатта, мен унинг қайтишини қўллаб-қувватладим. Бунинг сабаби жуда оддий — Неймар ўйин тақдирини ҳал қила оладиган футболчи. Ҳозирги Бразилияда якка ўзи жамоага ғалаба келтира оладиган бошқа футболчини кўрмаяпман.
Шу сабабли, агар бизда ундан фойдаланиш имконияти бўлса, бундан воз кечмаслигимиз керак. У шифокорлардан рухсат олди, жисмоний ҳолати яхши. Энди эса унга ишонмаганларнинг овозини ўчириш имконияти бор.
Мен ҳам 2002 йилда катта қайтишни бошдан кечирганман. Шу боис Неймарни тўлиқ қўллаб-қувватлайман», — деди Роналдо.
Афсонавий ҳужумчи Неймарнинг асосий таркибда майдонга тушишини интиқлик билан кутаётганини ҳам яширмади.
«Мен бундан жуда ҳаяжондаман ва бу қарорни тўлиқ қўллаб-қувватлайман. 34 ёшида у ўз иқтидорини исботлаши шарт эмас. Аммо унинг ўйини уни аллақачон ҳисобдан чиқарганларнинг барчасини жим қилишига умид қиламан.
Чунки буюк спортчининг муваффақиятли қайтишини кўришдан-да ёқимлироқ нарса йўқ», — дея қўшимча қилди Роналдо.

Роналду: «Неймару не нужно ничего доказывать»
Бывший нападающий сборной Бразилии Роналду заявил, что поддерживает решение вернуть Неймара в национальную команду.
«Конечно, я поддержал его возвращение. Причина очень проста — Неймар игрок, способный решить исход матча. Сейчас в Бразилии я не вижу другого футболиста, который в одиночку может принести победу команде.
Поэтому, если у нас есть возможность использовать его, мы не должны отказываться от этого. Он получил разрешение от врачей, его физическое состояние хорошее. Теперь у него есть возможность заставить замолчать тех, кто в него не верил.
Я тоже пережил большое возвращение в 2002 году. Поэтому я полностью поддерживаю Неймара», — сказал Роналду.
Легендарный нападающий также не скрывал, что с нетерпением ждет выхода Неймара в основном составе.
«Я очень взволнован этим и полностью поддерживаю это решение. В 34 года ему не нужно доказывать свой талант. Но я надеюсь, что его игра заставит замолчать всех, кто его уже списал со счетов.
Потому что нет ничего приятнее, чем увидеть успешное возвращение великого спортсмена», — добавил Роналду.