Мало Гюсто «Манчестер Сити»га ўтишга рози бўлди
Франция миллий жамоаси ва Лондоннинг «Челси» клуби ҳимоячиси Мало Гюсто фаолиятини «Манчестер Сити»да давом эттиришга рози бўлди.
Foot Mercato хабарига кўра, 22 ёшли футболчи «шаҳарликлар» сафига қўшилишга розилик берган. У янги мавсумдан бошлаб жамоани бошқарадиган Энцо Мареска қўл остида яна ишлайди.
Энди томонлар трансфер нархи бўйича келишувга эришиши лозим. «Челси» ўз футболчиси учун 50–55 миллион евро атрофида маблағ ишлаб олишни режалаштирмоқда.
Айни пайтда Мало Гюсто Франция терма жамоаси билан ЖЧ-2026да иштирок этмоқда. «Учранглилар» 1 июл куни 1/16 финал босқичида Швеция жамоасига қарши баҳс олиб боради.

Защитник сборной Франции и лондонского клуба «Челси» Мало Гюсто согласился продолжить свою карьеру в «Манчестер Сити».
Согласно сообщению Foot Mercato, 22-летний футболист дал согласие на переход в стан «горожан». Он снова будет работать под руководством Энцо Марески, который возглавит команду с нового сезона.
Теперь сторонам необходимо договориться о цене трансфера. «Челси» планирует выручить за своего игрока около 50-55 миллионов евро.
На данный момент Мало Гюсто принимает участие в чемпионате мира 2026 года с национальной командой Франции. «Трехцветные» 1 июля встретятся в 1/16 финала со сборной Швеции.