МРТ текширувлари Мануэл Угартеда олд хочсимон боғламлари узилганини тасдиқлади. Бу ҳақда «Манчестер Юнайтед» матбуот хизмати ҳам хабар берди.
25 ёшли яримҳимоячи Уругвай миллий жамоаси сафида 2026 йилги Жаҳон чемпионати доирасидаги Испанияга (0:1) қарши баҳсда оғир жароҳат олди. У тўп учун кураш пайтида жамоадоши Матиас Оливерага тўқнашиб кетмаслик учун кескин тўхтади. Шундан сўнг футболчи ерга йиқилди ва мустақил тарзда ўрнидан тура олмади. Кейин у замбилда майдондан олиб чиқиб кетилди.
Инглиз ОАВларига кўра, яримҳимоячи узоқ муддатга сафдан чиқди.
Угарте яқин соатлар ичида Европага жўнаб кетади ва тикланиш жараёнини «МЮ» тиббий штаби назорати остида бошлайди.

МРТ-исследование подтвердило, что у Мануэля Угарте разрыв передних крестообразных связок. Об этом также сообщила пресс-служба "Манчестер Юнайтед".
25-летний полузащитник получил серьезную травму в составе сборной Уругвая в матче против Испании (0:1) в рамках отборочного турнира к чемпионату мира 2026 года. Во время борьбы за мяч он резко остановился, чтобы избежать столкновения с партнером по команде Матиасом Оливерой. После этого футболист упал на землю и не смог встать самостоятельно. Затем его вынесли с поля на носилках.
По данным британских СМИ, полузащитник выбыл на длительный срок.
В ближайшие часы Угарте отправится в Европу и начнет процесс восстановления под наблюдением медицинского штаба "МЮ".