Неапол клуби шотландиялик яримҳимоячини узоқ муддатга сақлаб қолмоқчи.
Futbol Italia хабарига кўра, клуб президенти Аурелио Де Лаурентис ва спорт директори Жованни Манна келгуси ҳафталарда шотландиялик футболчи билан учрашиб, янги битим шартларини муҳокама қилади.
Ҳозирги шартномага кўра, Мактоминайнинг «Наполи» билан амалдаги келишуви 2028 йилгача амал қилади.
Эслатиб ўтамиз, Мактоминай ЖЧ-2026да Шотландия сафида иштирок этиб, гуруҳ босқичини учинчи ўринда якунлаган ва турнирни тарк этган.
28 ёшли яримҳимоячи 2024 йилнинг ёзида «Манчестер Юнайтед»дан «Наполи»га кўчиб ўтган. У 2025/26 йилги мавсумда барча мусобақаларда 44 та учрашувда майдонга тушиб, 14 та гол урди ва 4 та голли узатмани амалга оширди. Тransfermarkt портали футболчининг бозор қийматини 40 миллион еврога баҳоламоқда.

Клуб из Неаполя хочет сохранить шотландского полузащитника на долгий срок.
Согласно сообщениям Football Italia, президент клуба Аурелио Де Лаурентис и спортивный директор Джованни Манна встретятся с шотландским футболистом в ближайшие недели, чтобы обсудить условия нового соглашения.
Согласно действующему контракту, соглашение Мактоминая с «Наполи» действует до 2028 года.
Напомним, что Мактоминай участвовал в составе сборной Шотландии на ЧМ-2026, завершив групповой этап на третьем месте и покинув турнир.
28-летний полузащитник перешел в «Наполи» из «Манчестер Юнайтед» летом 2024 года. В сезоне 2025/26 он принял участие в 44 матчах во всех соревнованиях, забив 14 голов и сделав 4 голевые передачи. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 40 миллионов евро.