«Аталанта» ҳимоячиси жароҳати сабаб 1/16 финал баҳсини ўтказиб юборади.
«Аталанта» ҳимоячиси Исак Хиен жароҳат олгани сабаб 1/16 финалда Францияга қарши учрашувда майдонга туша олмайди.
Маълум қилинишича, футболчининг жароҳати жиддий эмас. Бироқ тўлиқ тикланиши учун даволаниш ва камида бир ҳафталик дам олиш талаб этилади. Шу боис у Швециянинг навбатдаги учрашувини ўтказиб юборади.
Эслатиб ўтамиз, Швеция ЖЧ-2026 гуруҳ босқичидан муваффақиятли ўтиб, плей-офф йўлланмасини қўлга киритди. Энди скандинавияликлар 1/16 финалда мусобақа фаворитларидан бири бўлган Франция билан куч синашади.
Маълумот учун, Швеция Жаҳон чемпионатида ҳали ҳеч қачон ғолиб бўлмаган. Жамоанинг энг яхши натижаси 1958 йилда қайд этилган бўлиб, ўшанда шведлар финалгача етиб борган эди.

Сборная Швеции понесла важную потерю перед стадией плей-офф ЧМ-2026.
Защитник «Аталанты» Исак Хьен не сможет выйти на поле в матче 1/16 финала против Франции из-за полученной травмы.
Сообщается, что травма футболиста не является серьезной. Однако для полного восстановления потребуется лечение и как минимум неделя отдыха. Поэтому он пропустит следующий матч Швеции.
Напомним, что Швеция успешно прошла групповой этап ЧМ-2026, завоевав путевку в плей-офф. Теперь скандинавы встретятся с одним из фаворитов турнира — командой Франции в 1/16 финала.
Для справки, Швеция никогда не выигрывала чемпионат мира. Лучший результат команды был зафиксирован в 1958 году, когда шведы дошли до финала.