Канада қаҳрамони 1/8 финал йўлланмасидан сўнг ўз таассуротлари билан ўртоқлашди.
Канада миллий жамоаси яримҳимоячиси Стефан Эустакио ЖЧ-2026 1/16 финалида ЖАР устидан қозонилган 1:0 ҳисобидаги ғалабадан сўнг ўз фикрларини билдирди.
«Бу ғалаба учун жуда кўп меҳнат қилдик ва уни барча канадаликларга бағишламоқчи эдик. Биз ўзимизга ишонишдан ҳеч қачон тўхтамадик ва тинимсиз меҳнат қилдик.
Гол ажойиб чиқди, аммо зарба берганимда гўё бутун жамоа мен билан бирга тўп тепганини ҳис қилдим. Ҳар бир жамоадошим бу голга ўз ҳиссасини қўшди. Тўп дарвозага кирганидан жуда хурсандман.
Марокаш ёки Нидерландия бизнинг ўйинимизни кўриб, кейинги босқичда уларни ушбу Жаҳон чемпионатидаги энг қийин баҳслардан бири кутаётганини тушунишини истаймиз. Менимча, биз ажойиб ишни амалга оширдик. Олдинда бизни яна зўр ўйин кутмоқда», — деди Эустакио.

Эустакио: «Мы никогда не переставали верить в себя»
Полузащитник сборной Канады Стефан Эустакио высказался после победы над ЮАР со счётом 1:0 в 1/16 финала ЧМ-2026.
«Мы очень много работали для этой победы и хотим посвятить её всем канадцам. Мы никогда не переставали верить в себя и упорно трудились.
Гол получился великолепным, но когда я бил, казалось, вся команда била вместе со мной. Каждый мой товарищ по команде внес свою лепту в этот гол. Я был очень рад, когда мяч оказался в сетке.
Мы хотим, чтобы Марокко или Нидерланды, посмотрев нашу игру, поняли, что в следующем раунде им предстоит один из самых сложных матчей на этом чемпионате мира. Думаю, мы проделали отличную работу. Впереди нас ждет ещё одна отличная игра», — сказал Эустакио.