Постекоглу Шотландия миллий жамоаси бош мураббийлигига асосий номзод бўлди
Шотландия миллий жамоаси бош мураббийлигига асосий даъвогар сифатида Анге Постекоглунинг номи тилга олинмоқда.
talkSPORT хабарига кўра, австралиялик мутахассис миллий жамоани бошқариш учун энг асосий номзод ҳисобланмоқда.
Мазкур лавозим ЖЧ-2026 якунланганидан сўнг Стив Кларк истеъфога чиққач бўшаб қолди. Шотландия гуруҳ босқичида 3 очко жамғариб, учинчи ўринни эгаллади ва плей-офф йўлланмасини қўлга кирита олмади.
Манбага кўра, номзодлар рўйхатида «Эвертон» бош мураббийи Девид Мойес, Стивен Нейсмит ва Барри Фергюсон ҳам бор.

Имя Анге Постекоглу упоминается как основного претендента на должность главного тренера сборной Шотландии.
По сообщениям talkSPORT, австралийский специалист считается главным кандидатом на руководство национальной командой.
Эта должность стала вакантной после того, как Стив Кларк покинул пост по завершении ЧМ-2026. Шотландия, набрав 3 очка в групповом этапе, заняла третье место и не смогла выйти в плей-офф.
По данным источника, в списке кандидатов также числятся главный тренер "Эвертона" Дэвид Мойес, Стивен Нейсмит и Барри Фергюсон.
Шотландская футбольная ассоциация планирует назначить нового главного тренера до старта Лиги наций УЕФА в сентябре.