Бразилия футбол конфедерацияси жаҳон чемпионати-2026 гуруҳ босқичи доирасидаги Шотландияга қарши ўйиндан (3:0) кейин ФИФАга ҳакамлик юзасидан шикоят қилди.
Ташкилотдагилар баҳснинг 22-дақиқасида Винисиус Жуниорнинг голи бекор қилинганидан норози ва ҳакамнинг яққол хатоси йўқ ҳолатда ҳам VAR масалага аралашгани бўйича изоҳ талаб қилмоқда.
Конфедерация президенти Самир Хауд имзолаган ҳужжат ФИФА раҳбари Жанни Инфантинога йўлланган. Шунингдек, бразилияликлар мусобақадаги кейинги ўйинларига мексикалик ҳакам Сесар Артуро Рамосни тайинламасликни талаб қилган.

Бразильская конфедерация футбола направила жалобу в ФИФА на судейство в матче ЧМ-2026 против Шотландии (3:0).
В организации недовольны отменой гола Винисиуса Жуниора на 22-й минуте встречи и считают, что VAR вмешался в эпизод, который не был очевидной ошибкой главного арбитра.
Документ за подписью президента конфедерации Самира Хауда направлен главе ФИФА Джанни Инфантино. Также бразильская сторона потребовала не назначать мексиканского арбитра Сесара Артуро Рамоса на дальнейшие матчи сборной на турнире.