Ибраҳимович: «Франция мутлақо бошқа даражада»
Швеция миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Златан Ибраҳимович ЖЧ-2026да Франциянинг имкониятлари ҳақида фикр билдирди.
«Ҳаммаси уларнинг ўйинга қай даражада ёндашишига боғлиқ. Агар улар бор кучи билан ҳаракат қилса, уларни мағлуб эта оладиган жамоалар жуда кам.
Рақиб учун ягона имконият — французлар бўшашиб, ўйиндан узилиб қолган пайт. Фақат шундай вазиятдагина уларга қарши курашиш мумкин.
Франция ушбу Жаҳон чемпионатининг асосий фаворити. Улар мутлақо бошқа даражада», — деди Ибраҳимович.
Эслатиб ўтамиз, Франция гуруҳ босқичидаги учала баҳсда ҳам ғалаба қозониб, I гуруҳида биринчи ўринни эгаллади. Диде Дешам шогирдлари 1/16 финалда айнан Швецияга қарши майдонга тушади.

Шведская легенда назвала команду Дешама главным фаворитом ЧМ-2026.
«Все зависит от их подхода к игре. Если они будут выкладываться на полную, то команд, способных их обыграть, очень мало.
Единственный шанс для соперника — это когда французы расслабляются и теряют концентрацию. Только в таком случае можно с ними бороться.
Франция — главный фаворит этого Чемпионата мира. Они на совершенно другом уровне», — сказал Ибрагимович.
Напомним, Франция выиграла все три матча в групповом этапе и заняла первое место в группе I. Подопечные Дидье Дешама встретятся в 1/16 финала с командой Швеции.