«Манчестер Сити» собиқ ҳимоячиси профессионал фаолиятига нуқта қўйди.
Франциялик ҳимоячи Эляким Мангала профессионал футболчилик фаолиятини якунлаганини расман эълон қилди.
35 ёшли футболчи бу ҳақдаги хабарни ижтимоий тармоқлардаги саҳифаси орқали маълум қилди.
«Фаолиятим давомида турли мамлакатларда тўп тепдим, кўплаб инсонлар билан танишдим ва янги тилларни ўргандим. Буларнинг барчаси ҳаётимдаги ажойиб тажрибага айланди. Мен ўзимни жуда омадли инсон деб биламан», — деди Мангала.
Ҳимоячи 2014–2019 йилларда «Манчестер Сити» сафидаги фаолияти орқали кенг танилган. У «шаҳарликлар» билан Англия Премер-лигаси чемпионлигини қўлга киритган.
Шунингдек, Мангала фаолияти давомида «Порту», «Валенсия», Белгиянинг «Стандард» клуби ва бошқа жамоалар сафида ҳам тўп тепган. Унинг сўнгги клуби Боливиянинг «Ориенте Петролеро» жамоаси бўлди.

Мангала завершил карьеру футболиста
Французский защитник Эльяким Мангала официально объявил о завершении своей профессиональной футбольной карьеры.
35-летний футболист сообщил об этом в своих социальных сетях.
«На протяжении своей карьеры я играл в различных странах, встречал множество людей и изучал новые языки. Все это стало удивительным опытом в моей жизни. Я считаю себя очень удачливым человеком», — сказал Мангала.
Защитник широко известен по своим выступлениям за «Манчестер Сити» с 2014 по 2019 годы, с которым он завоевал чемпионский титул Английской Премьер-лиги.
Кроме того, в своей карьере Мангала также играл за «Порту», «Валенсию», бельгийский клуб «Стандард» и другие команды. Его последним клубом стал боливийский «Ориенте Петролеро».