Модрич Моуринио уни «Реал»га таклиф қилган ёки қилмагани ҳақидаги саволга жавоб берди
Хорватия миллий жамоаси яримҳимоячиси Лука Модрич Жозе Моуринио уни Мадриднинг «Реал» клубига қайтишга таклиф қилган-қилмагани ҳақидаги саволга жавоб берди.
«Моуринио мени чақирдими? Йўқ, йўқ (кулади). Ҳар доимгидек унга омад тилайман. У ажойиб мураббий, энг яхшиларидан бири. Мен Жозега нисбатан алоҳида ҳурмат билан қарайман», — деди Модрич.
Эслатиб ўтамиз, Лука Модрич 2012–2025 йиллар давомида «Реал» шарафини ҳимоя қилган. Шу давр мобайнида у клуб билан 6 марта УEФА Чемпионлар лигаси, 4 марта Испания чемпионати, 2 марта Испания кубоги, 5 мартадан Испания Суперкубоги, Клублар ўртасидаги жаҳон чемпионати ва УEФА Суперкубогида ғолиб чиққан.
2024 йилда хорватиялик футболчи «Реал» билан Қитъалараро кубокни ҳам қўлга киритган. Ўтган мавсумда эса у Италиянинг «Милан» клубида тўп сурди.

Полузащитник сборной Хорватии Лука Модрич ответил на вопрос, приглашал ли его Жозе Моуринью вернуться в мадридский «Реал».
«Моуринью звал меня? Нет, нет (смеется). Я всегда желаю ему удачи. Он отличный тренер, один из лучших. Я испытываю к Жозе особое уважение», — сказал Модрич.
Напомним, Лука Модрич защищал цвета «Реала» с 2012 по 2025 годы. За это время он 6 раз выигрывал с клубом Лигу чемпионов УЕФА, 4 раза чемпионат Испании, 2 раза Кубок Испании, по 5 раз Суперкубок Испании, клубный чемпионат мира и Суперкубок УЕФА.
В 2024 году хорватский футболист также завоевал с «Реалом» Межконтинентальный кубок. В прошлом сезоне он играл в итальянском клубе «Милан».