«Ноттингҳэм Форест» Андерсон ўрнига Кертис Жонсни нишонга олди
«Ноттингҳэм Форест» марказий яримҳимоячи Кертис Жонсни ўз сафига қўшиб олиш имкониятини кўриб чиқмоқда.
Журналист Бен Жейкобс хабарига кўра, «ўрмончилар» Эллиот Андерсоннинг «Манчестер Сити»га ўтиши кутилаётгани сабаб унинг ўрнига янги яримҳимоячи изламоқда. Номзодлар рўйхатидан 25 ёшли «Ливерпул» футболчиси Кертис Жонс ҳам ўрин олган.
Аввалроқ Жонсга Миланнинг «Интер» клуби ҳам қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалганди. Бироқ «Ливерпул» италияликларнинг икки таклифини ҳам рад этган.
Ўтган мавсум Кертис Жонс барча мусобақаларда 49 та баҳсда майдонга тушиб, 3 та гол ва 3 та голли узатмага муаллифлик қилган.

«Ноттингем Форест» рассматривает возможность усиления состава центральным полузащитником Кертисом Джонсом.
По словам журналиста Бена Джейкобса, «лесники» ищут нового полузащитника, так как ожидается переход Эллиота Андерсона в «Манчестер Сити». 25-летний футболист «Ливерпуля» Кертис Джонс также вошел в список кандидатов.
Ранее сообщалось, что интерес к Джонсу проявлял миланский «Интер». Однако «Ливерпуль» отклонил оба предложения итальянцев.
В прошлом сезоне Кертис Джонс принял участие в 49 матчах во всех турнирах, отметившись 3 голами и 3 голевыми передачами.