Испания Пино ва Уилямснинг жароҳатлари ҳақида хабар берди
Испания миллий жамоаси Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 3-турида Уругвайга қарши ўйинда (1:0) жароҳат олган Ереми Пино ва Нико Уилямснинг тиббий кўрик натижаларини олди.
Испания Қироллик футбол федерациясининг хабар беришича, Пинонинг ўмров суяги синиши тасдиқланмаган. Қанот ҳужумчисида елка бўғими бойламларининг шикастланиши аниқланган.
Ўз навбатида, яна бир вингер Нико Уилямсда рақиб билан қаттиқ тўқнашувдан натижасида ўнг соннинг яқинлаштирувчи мушаги шикастлангани аниқланди.
Федерациянинг қайд этишича, иккала жароҳат ҳам ўртача оғирликда. Футболчилар Испания миллий жамоаси ихтиёрида қолади ва уларнинг кейинги ўйинларда иштирок этиши ҳақидаги қарор тикланиш суръатларига қараб қабул қилинади.

Сборная Испании получила результаты медицинского обследования Йереми Пино и Нико Уильямса, которые получили повреждения в матче третьего тура группового этапа чемпионата мира против Уругвая (1:0).
Как сообщила Королевская испанская футбольная федерация, у Пино не подтвердился перелом ключицы. У вингера диагностировано повреждение связок плечевого сустава.
В свою очередь, у Нико Уильямса выявлено повреждение приводящей мышцы правого бедра, полученное после жёсткого столкновения с соперником.
В федерации отметили, что обе травмы имеют среднюю степень тяжести. Футболисты останутся в расположении сборной Испании, а решение об их участии в следующих матчах будет принято в зависимости от темпов восстановления.