Йереми Пино жиддий жароҳат олди ва мундиалнинг қолган қисмини ўтказиб юбориши мумкин.
Испания миллий жамоаси ва «Кристал Пэлас» вингери Йереми Пино жаҳон чемпионати-2026 қолган қисмини жароҳат сабаб ўтказиб юбориши мумкин. Футболчи Уругвайга қарши баҳсда (1:0) ўмров суягини синдириб олган бўлиши мумкин.
Футболчи 66-дақиқада Алекс Баэнанинг ўрнига майдонга тушди. Асосий вақт якунланишига яқин у чап елкаси билан ноқулай тарзда йиқилди. Шифокорлар ёрдамидан кейин кучли оғриққа қарамай, футболчи ўйинни давом эттирди. Бу пайтга келиб Испания барча ўзгаришларни амалга ошириб бўлгани туфайли Пино майдонда финал ҳуштагига қадар ҳаракат қилди.
Бугун, 27 июн куни вингер чуқурлаштирилган тиббий текширувдан ўтади ва бир қатор таҳлиллар топширади. Ўмров суяги синиши уни ЖЧ-2026 охиригача сафдан чиқаради.

Йереми Пино может пропустить остаток ЧМ из-за перелома ключицы — BBC
Вингер сборной Испании и «Кристал Пэлас» Йереми Пино может пропустить остаток чемпионата мира – 2026 из-за возможного перелома ключицы, полученного в матче с Уругваем (1:0). Об этом сообщает BBC Sport.
Футболист вышел на поле на 66-й минуте, заменив нападающего Алекса Баэну. Ближе к концовке основного времени матча он получил повреждение, неудачно упав на левое плечо, и попросил о помощи медиков. Несмотря на признаки сильной боли, футболист доиграл матч до конца, поскольку к тому моменту Испания уже провела все замены.
Сегодня, 27 июня вингеру проведут ряд анализов. Перелом ключицы почти наверняка выведет его из строя до конца ЧМ-2026. Испания, набравшая семь очков, вышла в плей-офф с первого места группы H, её соперник в 1/16 финала пока неизвестен.