2026 йилги футбол мавсумининг иккинчи қисми олдидан Самарқанднинг «Динамо» клуби раҳбариятида ўзгариш юз берди. Бу ҳақда жамоа матбуот хизмати хабар берди.
«Ўтган ярим йил давомида клуб бош директори сифатида фаолият юритиб келган Шуҳрат Рўзиевга жамоадаги фаолияти учун миннатдорчилик билдирилди ва Шуҳрат Ашурович Самарқанд вилоят футбол ассоциацияси вице-президенти сифатидаги фаолиятини давом эттирадиган бўлди.
Клуб муассислари ва раҳбарият қарорига кўра, Анвар Носиров «Динамо» ПФК бош директори вазифасини бажарувчи этиб тайинланди. Анвар Шухратович 2013-2017 йиллар давомида Самарқанднинг «Шердор» клуби шарафини ҳимоя қилган бўлса, ўтган йиллар давомида вилоят футболида мураббий ва «Шердор» футбол клуби раҳбариятида муваффақиятли фаолият юритиб келаётганди.
Сўнгги йилларда Самарқанд футболида болалар-ўсмирлар футболида катта ютуқларга эришган, хусусий клубдаги самарали фаолияти орқали танилган 29 ёшли мутахассиснинг «Динамо» ПФК бош директори лавозимидаги фаолиятига омад ва зафарлар тилаб қоламиз», — дейилади хабарда.

Перед второй частью футбольного сезона 2026 года в руководстве самаркандского клуба «Динамо» произошли изменения. Об этом сообщила пресс-служба команды.
«Выражаем благодарность Шухрату Рузиеву, который в течение полугода работал генеральным директором клуба, за его вклад в команду. Шухрат Ашурович продолжит свою деятельность в качестве вице-президента футбольной ассоциации Самаркандской области.
По решению учредителей и руководства клуба, Анвар Носиров назначен исполняющим обязанности генерального директора ФК «Динамо». Анвар Шухратович защищал честь клуба «Шердор» Самарканд с 2013 по 2017 годы, а в последние годы успешно работал тренером и входил в руководство футбольного клуба «Шердор».
В последние годы 29-летний специалист добился значительных успехов в детско-юношеском футболе Самарканда и зарекомендовал себя через эффективную работу в частном клубе. Желаем ему удачи и успехов на посту генерального директора ФК «Динамо», — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что команда Узбекистана U-20 уступила «Динамо» в товарищеском матче, подробнее здесь.