Россияик футбол функционери Шамил Газизов жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-туридан ўрин олган Конго ДР — Ўзбекистон учрашуви олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Ҳаммаси бўлиши мумкин, аммо Ўзбекистонда тўплар фарқи яхши эмас. Шу боис вазифа анча қийин.
Улар яхши ўйнади, аммо икки ўйинда ҳам мағлуб бўлди. Ҳамма яхши ҳаракат қилди, аммо янада яхшироқ ўйнаши мумкин эди. Нима бўлганда ҳам жамоа охирги учрашувда ғалаба қозонсин деб қоламан», — деди Газизов «Матч ТВ»га берган интервюсида.
3-тур олдидан Ўзбекистон миллий жамоаси очко тўплай олмаган ва ўз гуруҳида сўнгги ўринни эгаллаб турибди. Конго ДРга қарши учрашув эртага, 28 июн куни бўлиб ўтади.
Беллашув Тошкент вақти билан соат 04:30 да старт олади. Аввалроқ Ўзбекистоннинг Конгога қарши оқ либосда ўйнаши маълум қилинганди.

Российский футбольный функционер Шамиль Газизов поделился своими мыслями перед матчем третьего тура группового этапа чемпионата мира между Конго ДР и Узбекистаном.
«Все может быть, но у Узбекистана разница мячей не очень хорошая. Поэтому задача довольно сложная.
Они хорошо играли, но проиграли в обоих матчах. Все старались, но могли бы сыграть и лучше. Как бы то ни было, надеюсь, команда одержит победу в последнем матче», — сказал Газизов в интервью "Матч ТВ".
Перед третьим туром национальная сборная Узбекистана не набрала очков и занимает последнее место в своей группе. Матч против Конго ДР состоится завтра, 28 июня.
Встреча начнется в 04:30 по ташкентскому времени. Ранее было сообщено, что Узбекистан сыграет против Конго в белой форме по данным Tribuna.uz.