Франциялик футболчи Норвегияга қарши ўйиндан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
Франция миллий жамоаси футболчиси Усмон Дембеле жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-тур доирасидаги Норвегияга қарши ўйин (4:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Бу мен учун ўзига хос ва муҳим лаҳза. Энг муҳими — эътиборни йўқотмаслик. Олдинда жуда муҳим баҳслар турибди.
Мен ўзимни ҳам майдонда, ҳам жамоада жуда яхши ҳис қиляпман. Биз жамоа ҳақида ўйлашимиз керак.
Норвегия бу ўйинга таркибда катта ўзгаришлар билан чиққанди. Биз ғалаба қозонишимиз ва эътиборимизни йўқотмаслигимиз лозим. Энг муҳими ҳали олдинда. Хотиржамликка берилиш мумкин эмас.
Бу гуруҳда 1-ўринни эгаллаш учун жуда муҳим ўйин эди. Биз ҳар бир баҳсда ғалаба қозонишни истаймиз.
Олдиндаги учрашувлар ҳам жуда муҳим, шунинг учун диққатимизни жамлашимиз керак. Майдонда ҳам, захира ўриндиғида ҳам сифатли футболчиларимиз бор.
Ўзаро мулоқот орқали бир-биримизни янада яхшироқ тушуняпмиз. Шу руҳда давом этишимиз керак», — деди Дембеле M6 телеканали эфирида.

Игрок сборной Франции Усман Дембеле поделился своими мыслями после матча третьего тура группового этапа чемпионата мира против Норвегии (4:1).
«Для меня это особый и важный момент. Главное — не терять концентрацию. Впереди очень важные встречи.
Я чувствую себя очень хорошо и на поле, и в команде. Мы должны думать о команде.
Норвегия вышла на этот матч с большими изменениями в составе. Мы должны побеждать и не терять сосредоточенности. Главное еще впереди. Нельзя расслабляться.
Этот матч был очень важен для того, чтобы занять первое место в группе. Мы хотим побеждать в каждом матче.
Предстоящие встречи также очень важны, поэтому нам нужно сосредоточиться. У нас есть качественные игроки как на поле, так и на скамейке запасных.
Через общение мы все лучше понимаем друг друга. Мы должны продолжать в том же духе», — сказал Дембеле в эфире телеканала M6.