Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-тур доирасидаги Конгога қарши ўйинда оқ либосда ўйнайди. Бу ҳақда ЎФА матбуот хизмати хабар берди.
«Эртага, 28 июн куни Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 3-турида Конго ДРга қарши ўйин ўтказади.
Ушбу баҳс олдидан FIFA вакиллари ҳамда жамоалар расмийлари иштирокида учрашув бўлиб ўтди. Унда мусобақа регламентига оид бир қатор масалалар юзасидан тушунтириш ва эслатмалар бериб ўтилди.
Шунингдек, бу учрашувда футболчиларимиз тўлиқ оқ, дарвозабонимиз эса қора либосда ҳаракат қилиши маълум бўлди», — дейилади хабарда.

Отбор на ЧМ-2026. Узбекистан сыграет против Конго в белой форме
Сборная Узбекистана по футболу сыграет против Конго в рамках 3-го тура группового этапа отборочного цикла чемпионата мира в белой форме. Об этом сообщила пресс-служба УФА.
«Завтра, 28 июня, национальная сборная Узбекистана проведет матч 3-го тура группового этапа чемпионата мира против ДР Конго.
Перед этой встречей состоялось совещание с участием представителей FIFA и официальных лиц команд. На нем были даны разъяснения и напоминания по ряду вопросов, касающихся регламента соревнований.
Также стало известно, что в этой встрече наши футболисты выступят в полной белой форме, а наш вратарь - в черной», — говорится в сообщении.