Бу ҳақда The Sun нашри хабар берди.
«Манчестер Юнайтед» ва Уругвай миллий жамоаси яримҳимоячиси жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-тур доирасидаги Испанияга қарши ўйинда (0:1) тиззасидан жиддий жароҳат олди. Бу инглиз клубининг ёзги трансфер ойнасидаги ишларини қийинлаштириши мумкин, деб таъкидлади The Sun.
Манбанинг хабарига кўра, «Манчестер Юнайтед» хавотир билан тиббий текширув натижаларини кутмоқда. Клубдагилар олдинги хочсимон бойлам узилиб кетган бўлса, яримҳимоячи узоқ вақтга сафдан чиққан бўлишидан хавотирда.
Жароҳат олгунга қадар Угарте ёзда Манчестерни тарк этиш учун асосий номзодлардан бири эди. Маълум қилинишича, футболчига А Серия клублари қизиқиш билдираётганди, «Юнайтед» раҳбарияти эса Угартенинг сотувидан тушган пулларни яримҳимоя чизиғини кучайтиришга йўналтирмоқчи эди.
Манчестерликлар «Аталанта»дан Эдерсон трансферини келишиб улгурган ва «Вест Ҳэм»нинг португалиялик яримҳимоячиси Матеуш Фернандеш трансфери устида ишларни давом эттирмоқда. Уругвайлик футболчининг сотилиши яна бир битимга замин яратиши режа қилинганди.
Футболчининг катта маоши «Юнайтед» учун қўшимча бош оғриқ бўлиши мумкин. АПЛ молиявий фейр-плей қоидаларини бузмаслик учун клуб яримҳимоячи трансферидан камида 29,4 миллион евро фойда кўриши керак.

Тяжёлая травма Угарте может сорвать трансферные планы «Манчестер Юнайтед»
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» и сборной Уругвая Мануэль Угарте получил серьёзную травму колена в матче заключительного тура группового этапа чемпионата мира против Испании (0:1). Это может серьёзно осложнить летнюю трансферную кампанию английского клуба, отмечает The Sun
Согласно информации источника, в «Манчестер Юнайтед» теперь с тревогой ожидают результатов медицинского обследования. В клубе опасаются, что в случае разрыва передней крестообразной связки полузащитник надолго выбудет из строя.
До получения травмы Угарте считался одним из кандидатов на уход этим летом. Сообщается, что интерес к нему проявляли клубы Серии А, а руководство «Юнайтед» рассчитывало выручить средства от его продажи для финансирования дальнейшего усиления средней линии.
Манкунианцы уже договорились о переходе полузащитника «Аталанты» Эдерсона и продолжают работу над трансфером хавбека «Вест Хэма» Матеуса Фернандеша. Продажа Угарте должна была помочь профинансировать ещё одну сделку.
Дополнительной проблемой для «Юнайтед» может стать высокая зарплата уругвайца. Чтобы не зафиксировать убыток в рамках правил финансовой устойчивости АПЛ, клубу необходимо выручить за игрока не менее 29,4 миллиона евро.