«Рубин» Жаҳонгир Ўрозов билан шартнома имзолаши мумкин - манба
«Динамо» ва Ўзбекистон миллий жамоаси ҳимоячиси Жаҳонгир Ўрозов фаолиятини «Рубин»да давом эттириши мумкин, дея хабар берди инсайдер Иван Карпов.
Манбага кўра, Қозон клуби 22 ёшли марказий ҳимоячи билан музокаралар олиб бормоқда. Клублар мулоқотда ва нарх борасида келишишга уринишмоқда.
Карпов Ўрозовни нидерландиялик ҳимоячи Маттейс де Лигтга таққослади.
«Йигит Де Лигтни жуда эслатади. Худди шундай «квадрат», агрессив, кўпинча олдинга ўйнайди ва ўз кучини ишлатади. Шу билан бирга, унга мослашувчанлик ва позициявий саводхонлик етишмайди. Умуман олганда, бу 190 сантиметрлик ҳимоячи учун оддий ҳолат. Айниқса, анча ёш ҳимоячи учун. Муносиб мураббийлик иши билан бу камчиликларни ё яшириш ёки тажриба билан бутунлай бартараф этиш мумкин, — деди инсайдер.
Маълумот учун, Жаҳонгир Ўрозов «Бунёдкор» клуби тарбияланувчиси ҳисобланади. 2024 йилдан бери «Динамо» клубида тўп тепиб келади.

«Рубин» может подписать контракт с Жахонгиром Урозовым - источник
Защитник «Динамо» и сборной Узбекистана Жахонгир Урозов может продолжить свою карьеру в «Рубине», сообщил инсайдер Иван Карпов.
По информации источника, казанский клуб ведет переговоры с 22-летним центральным защитником. Клубы находятся в диалоге и пытаются договориться о цене.
Карпов сравнил Урозова с нидерландским защитником Маттейсом де Лигтом.
«Парень очень напоминает Де Лигта. Такой же „квадратный“, агрессивный, часто играет вперед и использует свою силу. В то же время ему не хватает гибкости и позиционной грамотности. В общем, это нормальное явление для защитника ростом 190 см. Особенно для достаточно молодого защитника. С достойной тренерской работой эти недостатки можно либо скрыть, либо полностью устранить с опытом», — отметил инсайдер.
Для информации, Жахонгир Урозов является воспитанником клуба «Бунёдкор». Он играет за клуб «Динамо» с 2024 года.