Айнан улар туфайли футболчи 804 кунни майдондан ташқарида ўтказишга мажбур бўлган, деб хабар бермоқда The Touchline нашри ўзининг Х тармоғидаги саҳифасида.
Англия миллий жамоаси ва «Челси» клуби қанот ҳимоячиси Рис Жеймс фаолиятидаги 24-жароҳатини орттириб олди.
Ҳозирда Жеймс тизза ости пайидаги жароҳатини даволашга киришиб кетган. Аввалроқ футболчи Англия миллий жамоасининг ЖЧ-2026даги камида 2 та ўйинини ўтказиб юбориши ҳақида хабар берилганди.
Сешанба, 24 июн куни Ганага қарши ўйиндан кейин футболчи мушакларидаги оғриқ ҳақида айтган, жума куни эса жамоанинг умумий машғулотида иштирок этмаган. Жамоа бош мураббийи Томас Тухел матбуот анжуманида Жеймс Ню-Йоркдаги Панамага қарши ўйинда майдонга туша олмаслигини тасдиқлади. Агарда жамоа плей-офф босқичига чиқишни уддаласа, ҳимоячи 1/16 финал баҳсини ҳам ўтказиб юборади.
Эслатиб ўтамиз, Англия миллий жамоаси Хорватияни (4:2) мағлубиятга учратиб, Гана билан дуранг (0:0) ўйнади ва 4 очко билан L гуруҳида етакчилик қилмоқда.

Рис Джеймс получил 24‑ю травму в карьере, пропустив из‑за повреждений 804 дня
Правый защитник сборной Англии и клуба «Челси» Рис Джеймс получил 24-ю травму в своей карьере. Из-за травм он пропустил 804 дня, сообщает The Touchline в соцсети Х.
В данный момент Джеймс восстанавливается после травмы подколенного сухожилия. Ранее сообщалось, что он пропустит минимум два ближайших матча национальной команды на ЧМ-2026.
После матча с Ганой во вторник, 23 июня, игрок жаловался на напряжение в мышце, а в пятницу не тренировался с остальной командой. Главный тренер сборной Томас Тухель подтвердил, что Джеймс не отправился с командой в Нью-Йорк, где Англия сыграет со сборной Панамы. Если команда пройдёт дальше в плей-офф, защитник также пропустит матч 1/16 финала.
Чемпионат мира 2026 года проходит с 11 июня по 19 июля. По итогам двух туров Англия занимает первое место в группе L с четырьмя очками.