Бугун тунда Англия миллий жамоаси жаҳон чемпионати-2026 гуруҳ босқичи 3-тури доирасидаги Панамага қарши баҳс олдидан матбуот анжуманида иштирок этди. Журналистлар саволларига жавоб берар экан тажрибали мутахассис футболчиларнинг ҳолати ҳақида ҳам гапириб ўтди.
Жароҳатланган Рис Жеймс ҳақида:
«Умид қиламизки, у кейинги баҳсда бизга ёрдам бера олади. Жароҳат жиддий бўлиб чиқиши мумкин, аммо ҳозирча умид бор. Қолган футболчилар бўлажак баҳсга тўлиқ тайёр».
Райс ва Андерсон ҳақида:
«Эллиот ва Деклан сафда. Уларнинг иккиси ҳам умумий гуруҳда шуғулланди. Ганага қарши ўйиндан кейин кичик муаммолар юзага келганди, лекин тикланиш учун вақт етарли бўлиб чиқди. Айтганимдек Рис Жеймсдан бошқа барча футболчиларимиз сафда ва жангга тайёр».
Букайо Сака ҳақида:
«Мана бир неча кундирки, у оғриқлар ва ҳар қандай ноқулайликлардан тўлиқ фориғ бўлди. У ўйнашга, илк дақиқалардан майдонга тушишга тайёр».
Эслатиб ўтамиз, Англия миллий жамоаси Хорватияни (4:2) мағлубиятга учратиб, Гана билан дуранг (0:0) ўйнади ва 4 очко билан L гуруҳида етакчилик қилмоқда.

Главный тренер сборной Англии рассказал о состоянии своих подопечных перед встречей с Панамой.
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель, выступая на пресс-конференции, рассказал о состоянии своих подопечных перед встречей с Панамой. Матч заключительного тура группового этапа ЧМ-2026 состоится 28 июня и начнётся поздно ночью по Ташкенту.
О травмированном Рисе Джеймсе:
«Мы надеемся, что он сможет сыграть в следующем матче. Повреждение может оказаться непростым, но надежда остаётся. Остальные футболисты полностью готовы к игре».
О Райсе и Андерсоне:
«Эллиот и Деклан доступны. Они оба тренировались в общей группе. После матча с Ганой у них были небольшие проблемы, но времени на восстановление оказалось достаточно. Кроме Риса Джеймса, все готовы и рвутся в бой».
О Букайо Саке:
«Вот уже несколько дней, как он полностью избавился от боли и какого-либо дискомфорта. Он готов играть и готов выйти в стартовом составе».
После победы над Хорватией (4:2) и ничьей с Ганой (0:0) сборная Англии с 4 очками возглавляет группу L и в случае победы над Панамой гарантирует себе первое место и выход в плей-офф с первой строчки.