Англия миллий жамоаси ва «Бавария» клуби ҳужумчиси Ҳарри Кейн мавсум давомида клуб ва миллий жамоа сафида урилган голлар бўйича Португалия миллий жамоаси ва «Ан Наср» ҳужумчиси Криштиану Роналдунинг шахсий рекордини ортда қолдирди.
2026 йилги жаҳон чемпионати гуруҳ босқичи доирасидаги Панама дарвозасига (0:2) киритилган тўп «уч шерлар» сардори учун 2025/2026-йилги мавсумдаги 70-гол бўлди. Роналду 2011/2012-йилги мавсумда Мадриднинг «Реал» клуби ва Португалия миллий жамоаси сафида 69 та гол урганди.
XXI асрда мавсумдаги голлар бўйича рекорд «Барселона»нинг собиқ ва Аргентина миллий жамоасининг сардори Лионел Мессига тегишли бўлиб, у 2011/2012-йилги мавсумда 82 та гол уришга муваффақ бўлган эди.

Нападающий сборной Англии побил личный рекорд форварда сборной Португалии.
Нападающий сборной Англии и «Баварии» Гарри Кейн побил личный рекорд форварда сборной Португалии и «Аль-Насра» Криштиану Роналду по количеству забитых голов за клуб и сборную за сезон.
Гол в ворота Панамы (0:2) на чемпионате мира — 2026 стал 70-м для капитана «трёх львов» в сезоне-2025/2026. Роналду в сезоне-2011/2012 отметился 69 забитыми мячами за мадридский «Реал» и сборную Португалии.
В XXI веке рекорд по голам за сезон принадлежит бывшему нападающему «Барселону» и действующему капитану сборной Аргентины Лионелю Месси, забившему 82 мяча в сезоне-2011/2012.