Германия миллий жамоаси бош мураббийи Юлиан Нагелсманн ЖЧ-2026 1/16 финалида Парагвайга мағлуб бўлиб, турнирни тарк этганидан сўнг жамоанинг натижаларига баҳо берди.
«1/16 финалда мусобақани тарк этиш биз учун мутлақо қабул қилиб бўлмайдиган натижа. Германия кетма-кет учинчи Жаҳон чемпионатида турнирни эрта тарк этмоқда. Шундай натижалардан кейин энди бизни биринчи даражали жамоа деб бўлмайди. Барчамиз жуда хафамиз», — деди Нагелсманн ESPN нашрига.
Эслатиб ўтамиз, Германия ва Парагвай ўртасидаги 1/16 финал баҳсининг асосий ва қўшимча бўлимлари 1:1 ҳисобида якунланди. Пеналтилар сериясида эса Парагвай 4:3 ҳисобида устун келиб, чоракфинал йўлланмасини қўлга киритди.

Нагельсманн: «Германия теперь не команда первого уровня»
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн оценил результаты команды после того, как она проиграла Парагваю в 1/16 финала ЧМ-2026 и покинула турнир.
«Покидать турнир на стадии 1/16 финала для нас абсолютно неприемлемо. Германия третий раз подряд завершает чемпионат мира на ранней стадии. После таких результатов нас больше нельзя считать командой первого уровня. Мы все очень расстроены», — сказал Нагельсманн в интервью ESPN.
Напомним, что основное и дополнительное время матча 1/16 финала между Германией и Парагваем завершилось со счётом 1:1. В серии пенальти Парагвай одержал победу со счётом 4:3 и завоевал путёвку в четвертьфинал.