«Барселона» президенти Жоан Лапорта 64 ёшни қаршилаган кунида Каталония клубига ўтишни хоҳлаган ўйинчилар ҳақидаги саволга жавоб берди.
«Маълумки, орзулар улар учун ҳаракат қилиб, курашса рўёбга чиқади. Умид қиламанки, «Барселона»га келиши керак бўлган ўша футболчиларнинг орзуларини амалга оширамиз».
Шунингдек, Лапорта 1 июлда расман бошланадиган янги президентлик муддати ҳақида ҳам ўз фикрларини билдирди.
«Биз «Барселона»нинг институт сифатидаги мавқеини мустаҳкамлашда давом этамиз. Янгидан яратилган стадион ва муваффақиятли йўлда ҳаракатланувчи спорт лойиҳамиз бўлади», — дея функционернинг сўзларидан иқтибос келтирди El Chiringuito.
Маълумот учун, Жоан Лапорта жорий йилнинг 15 март куни «кўк-анорранглилар» президенти лавозимига қайта сайланганди. У аввал бу лавозимда 2003 – 2010 ва 2021 – 2026 йилларда фаолият юритган.

Лапорта: надеюсь, мы сможем исполнить мечты игроков, которые хотят перейти в «Барселону»
Президент «Барселоны» Жоан Лапорта в день своего 64-летия ответил на вопрос об игроках, желающих перейти в каталонский клуб.
«Очевидно, что мечты становятся реальностью, если ради них работать и бороться. Надеюсь, мы сможем исполнить мечты тех футболистов, которые хотят прийти в «Барселону».
Кроме того, Лапорта высказался о новом президентском сроке, который официально начнется 1 июля.
«Мы продолжим укреплять позиции «Барселоны» как института. У нас будет новый стадион и спортивный проект, который движется по пути успеха», — приводит слова функционера El Chiringuito.
Жоан Лапорта был переизбран на пост президента сине-гранатовых 15 марта текущего года. Ранее он занимал эту должность в 2003–2010 и 2021–2026 годах.