«Барселона» дарвозабони Жоан Гарсия «Атлетико» ҳужумчиси Хулиан Алвареснинг эҳтимолий трансфери ҳақида гапирди.
«Хулиан бизнинг жамоамизни сифат жиҳатидан сезиларли даражада кучайтирарди. Таркибда қанчалик кўп юқори савияли футболчилар бўлса, жамоа шунчалик кучли бўлади.
Албатта, ҳамма Хулианнинг қандай футболчи эканини билади. Аммо у ҳозир «Атлетико» футболчиси. Биз унинг ёки клубларнинг қарорларига таъсир қила олмаймиз. Матбуотда ёзилаётган хабарлар қанчалик ҳақиқат эканини ҳам ҳеч қачон билмайсиз. Шу сабабли бундай миш-мишларга ортиқча эътибор қаратмаймиз», — деди Гарсия RАC1 нашрига.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Хулиан Алварес «Атлетико»ни тарк этишни истаётганини очиқ айтганди. 26 ёшли аргентиналикнинг Мадрид клуби билан амалдаги шартномаси 2029 йилгача мўлжалланган.
Ҳозирда Алварес Аргентина билан ЖЧ-2026да иштирок этмоқда ва 1/16 финалда Кабо-Вердега қарши учрашувга тайёргарлик кўрмоқда.

Вратарь «Барселоны» Жоан Гарсия высказался о возможном трансфере нападающего «Атлетико» Хулиана Альвареса.
«Хулиан значительно усилил бы нашу команду в качественном плане. Чем больше в составе высококлассных футболистов, тем сильнее команда.
Конечно, все знают, каким футболистом является Хулиан. Но сейчас он игрок «Атлетико». Мы не можем влиять на его или клубные решения. Никогда не знаешь, насколько правдивы сообщения в прессе. Поэтому мы не обращаем особого внимания на такие слухи», — сказал Гарсия изданию RAC1.
Напомним, ранее Хулиан Альварес открыто заявил о своем желании покинуть «Атлетико». Действующий контракт 26-летнего аргентинца с мадридским клубом рассчитан до 2029 года.
В настоящее время Альварес участвует в ЧМ-2026 с Аргентиной и готовится к матчу 1/16 финала против Кабо-Верде.