Мануэл жамоаси мундиалдан сенсацион тарзда чиқиб кетганидан кейин ўз фикрларини билдирди.
40 ёшли Германия миллий жамоаси дарвозабони Мануэл Нойер 2026 йилги жаҳон чемпионатидан сенсацион тарзда чиқиб кетганидан кейин ўз фикрларини билдирди.
Юлиан Нагелсманн шогирдлари 1/16 финал босқичида Парагвайга қарши баҳсда пеналтилар сериясида мағлуб бўлиб, мусобақа билан хайрлашди.
«Барчамиз жуда хафамиз. Бугун ғалаба қозониш учун бизга ҳам куч, ҳам омад етишмади. Лекин энг асосий муаммо — биз жуда кам голли вазият яратдик.
Шунга қарамай, мени кўпроқ учрашувнинг ўзи ташвишга солмоқда. Биз бундай рақибни албатта мағлуб этишимиз керак эди», — деди Нойер.

40-летний вратарь сборной Германии Мануэль Нойер высказался после сенсационного вылета с чемпионата мира 2026 года.
Подопечные Юлиана Нагельсманна уступили Парагваю в серии пенальти на стадии 1/16 финала и попрощались с турниром.
«Мы все очень расстроены. Сегодня нам не хватило ни сил, ни удачи для победы. Но основная проблема в том, что мы создали слишком мало голевых моментов.
Тем не менее, меня больше всего беспокоит сам матч. Такого соперника мы должны были обязательно победить», — сказал Нойер.