Бразилия бош мураббийи Японияга қарши ўйиндан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/16 финал босқичидаги Японияга қарши ўйин (2:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Биз бу ҳақда турнир бошланишидан олдин ҳам гаплашгандик. Футболда хатолар бўлади ва улардан тўлиқ қочиб бўлмайди. Идеал жамоа мавжуд эмас.
Муҳими — жамоа хатоларга қандай муносабат билдириши. Биз айнан шу жиҳат устида ишлаяпмиз.
Ҳеч ким гол уришимизга шубҳа қилмаганди. Иккинчи таймда ўйинимизни яхшиладик ва рақибнинг тезкор ҳужумларига имкон бермасликка ҳаракат қилдик. Босимни ҳис қилиш — бу табиий ҳолат. Футболда бу янгилик эмас.
Ғалабадан кейин енгилликни ҳис қилиш ҳам табиий. Мен доимо шуни ёдда тутаманки, мағлубиятдан кейин бу ерда туриш анча оғир бўлади.
Менимча, ҳозирча бу турнирдаги энг яхши ўйинимизни ўтказдик. Биринчи бўлимда вазиятлар яратиш қийин кечди, рақиб ҳимояда жуда зич ўйнади. Иккинчи бўлимда эса қанотдан узатмалар ва жарима майдонига кўпроқ тўп етказиш орқали ечим изладик.
Ўсиш яққол кўринди. Бугун юзага келган муаммоларга қарши ечим топишга ҳаракат қилдик», — деди Анчелотти Globo нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Бразилия миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичида Кот-д'Ивуар — Норвегия учрашуви ғолибига қарши майдонга тушади.

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти поделился своими мыслями после матча 1/16 финала чемпионата мира 2026 года против Японии (2:1).
«Мы говорили об этом еще до начала турнира. В футболе бывают ошибки, и их полностью избежать невозможно. Идеальной команды не существует.
Важно, как команда реагирует на ошибки. Мы работаем именно над этим аспектом.
Никто не сомневался, что мы забьем гол. Во втором тайме мы улучшили свою игру и старались не давать сопернику проводить быстрые атаки. Чувствовать давление — это естественно. В футболе это не новость.
Чувствовать облегчение после победы тоже естественно. Я всегда помню, что после поражения стоять здесь будет гораздо тяжелее.
Я считаю, что пока это была наша лучшая игра в этом турнире. В первом тайме было трудно создавать моменты, соперник играл очень плотно в защите. Во втором тайме мы искали решение через передачи с флангов и больше доставляли мяч в штрафную.
Прогресс был очевиден. Сегодня мы старались найти решение проблем, которые возникли», — сказал Анчелотти в интервью Globo.
Для информации: сборная Бразилии сыграет в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года против победителя встречи Кот-д’Ивуар — Норвегия.