Каземиро: «Бразилия жаҳон чемпионлигини қўлга киритишга қодир»
Бразилия миллий жамоаси яримҳимоячиси Каземиро ЖЧ-2026 1/16 финалидан ўрин олган Японияга (2:1) қарши ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Жамоамизнинг энг катта кучи — руҳий тайёргарлиги. Ҳужумкор футбол ўйнаб, рақибга босим ўтказишда давом этдик.
Жаҳон чемпионатида захирадан майдонга тушадиган футболчиларни қадрлаш жуда муҳим. Эндрик захирадан тушиб, яхши ўйин кўрсатди. Мартинелли ҳам ажойиб футболчи, Райан эса Рафинянинг ўрнини аъло даражада тўлдирди.
Бу — жамоанинг руҳий тайёргарлиги. Бу таркиб эса жаҳон чемпионлигини қўлга киритишга қодир», — деди Каземиро ФИҚА расмий сайтига.

Каземиро: «Бразилия способна выиграть чемпионат мира»
Полузащитник сборной Бразилии Каземиро поделился своими мыслями после игры против Японии (2:1), состоявшейся в 1/16 финала ЧМ-2026.
«Самая большая сила нашей команды – это психологическая подготовка. Мы продолжали играть в атакующий футбол и оказывать давление на соперника.
На чемпионате мира очень важно ценить игроков, выходящих на замену. Эндрик вышел с замены и показал хорошую игру. Мартинелли тоже отличный футболист, а Райан прекрасно заменил Рафинью.
Это — психологическая подготовка команды. Этот состав способен завоевать чемпионский титул мира», — сказал Каземиро официальному сайту ФИФА.