Германия миллий жамоаси бош мураббийи Юлиан Нагелсманн машғулотлардан ташқари вақтда футболчилар билан деярли мулоқот қилмайди. Бу ҳақда Daily Mail нашри Bild'га таяниб хабар берди.
Манбага кўра, футболчилар мураббийнинг ўйинлар олдидан уларни «ноаниқликда қолдираётгани»дан хавотир билдиришган.
Жамоа Нагелсманнинг матбуот анжуманида Эквадорга (1:2) қарши баҳс учун таркибда фақат кичик ўзгаришлар бўлишини айтганидан ҳайратда қолган.
Беллашув олдидан ўтказилган сўнгги машғулотда мураббий ҳужум учлигини Флориан Виртц, Лерой Сане ва Максимилиан Байер билан синаб кўрган. Бироқ кейин асосий таркибда Байер ўрнига Жамол Мусиалани майдонга туширган.
Эквадордан учралган мағлубиятдан кейин Нагелсманн футболчиларга жамоада «ҳар бир ўйинчига имконият беришни истаганини» айтган.
Жаҳон чемпионатининг 1/16 финалида Германия Парагвайга қарши майдонга тушади. Беллашув 29 июн куни бўлиб ўтади.

Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн вне тренировок почти не общается с футболистами. Об этом сообщает издание Daily Mail со ссылкой на Bild.
По данным источника, футболисты выразили беспокойство по поводу того, что тренер оставляет их в «неопределенности» перед играми.
Команда была удивлена, когда Нагельсманн на пресс-конференции заявил, что в составе на матч против Эквадора (1:2) будут лишь незначительные изменения.
На последней тренировке перед игрой тренер тестировал атакующее трио в составе Флориана Виртца, Лероя Сане и Максимилиана Байера. Однако в основном составе вместо Байера вышел Джамал Мусиала.
После поражения от Эквадора Нагельсманн заявил футболистам, что хочет дать шанс каждому игроку в команде.