Энсисо Германия дарвозасига урган голини вафот этган бобосига бағишлади
Парагвай миллий жамоаси яримҳимоячиси Хулио Энсисо Германия дарвозасига урган голини ҳиссиётга берилганча таърифлади.
Маълумот учун, жаҳон чемпионати-2016 1//16 финалида Парагвай Германияни пеналтилар сериясида мағлуб этиб, кейинги босқчига йўл олди.
«Бобом билан футбол кўриб ўтирганим ёдимда. Бу ғалабани унга бағишлайман, у мендан фахрланяпти. Бу ҳаётимдаги энг яхши кун. Кўз олдимда фақат унинг сиймоси туради: бизнинг кейинги босқичга ўтганимиз — худодан ва ундан берилган совға», — дея Энсисонинг сўзларини келтирди DSports.
Эслатиб ўтамиз, Парагвай миллий жамоаси 2010 йилдан буён учта жаҳон чемпионати финал босқичини ўтказиб юборган эди. Энди жамоа 1/8 финалда Франция — Швеция жуфтлиги ғолиби билан учрашади.

Полузащитник сборной Парагвая Хулио Энсисо эмоционально отреагировал на гол в ворота Германии в матче 1/16 финала чемпионата мира — 2026 (1:1, 4:3 пен.).
«Я помню, как сидел рядом с дедушкой и смотрел футбол. Я посвящаю эту победу ему, он наверняка гордится мной. Это лучший день в моей жизни. Перед глазами стоит только его образ: то, что мы прошли дальше, — это подарок от бога и от него. Посылаю ему поцелуй с небес», — приводит слова Энсисо DSports в социальной сети Х.
Сборная Парагвая не квалифицировалась на три чемпионата мира подряд с 2010 года. В 1/8 финала «Гуарани» предстоит встреча с победителем пары Франция — Швеция.