Испания миллий жамоаси вингери Ламин Ямал 2026 йилги жаҳон чемпионати яримфинал босқичи доирасида Францияга қарши бўладиган учрашув ҳақида гапириб ўтди.
Кеча, 13 июл санасида туғилган кунини нишонлаган «Барселона» футболчиси ўйин олдидан ўтказилган матбуот анжуманида журналистлар саволларига жавоб берди.
«Шубҳасиз, бу менинг фаолиятимдаги энг муҳим ўйин. Биз ҳеч қандай қўрқувни ҳис қилмаяпмиз. Испания — амалдаги Европа чемпиони. Шундай экан, биз ҳеч кимдан қўрқмаймиз», — деди 19 ёшли Ямал.
Маълумот ўрнида, 14 июлдан 15 июлга ўтар кечаси Франция ва Испания мундиалнинг биринчи финалчиси бўлиш учун куч синашади. Учрашув Тошкент вақти билан соат 00:00 да бошланади.
Аввалроқ Ламин ушбу баҳсдан агар кимдир қўрқиши керак бўлса, бу Франция бўлиши лозим эканини айтиб ўтганди.

Вингер сборной Испании Ламин Ямал поделился своими мыслями о предстоящей встрече с Францией в рамках полуфинала чемпионата мира 2026 года.
Футболист «Барселоны», который вчера, 13 июля, отпраздновал свой день рождения, ответил на вопросы журналистов на предматчевой пресс-конференции.
«Без сомнения, это самая важная игра в моей карьере. Мы не чувствуем никакого страха. Испания — действующий чемпион Европы. Поэтому мы никого не боимся», — сказал 19-летний Ямал.
Для справки, в ночь с 14 на 15 июля Франция и Испания сразятся за звание первого финалиста мундиаля. Матч начнется в 00:00 по ташкентскому времени.