«Барселона» расмийлари Ламин Ямалнинг жароҳати ҳақида маълумот берди. Клуб хабарига кўра, 18 ёшли вингер «Селта»га қарши баҳсда (1:0) олган жароҳати сабаб мавсум якунига қадар майдонга туша олмайди.
Қайд этилишича, футболчида чап оёқ сон орқа мушаклари жароҳати аниқланган. У консерватив усулда даволанади ва ушбу мавсумнинг қолган қисмини ўтказиб юборади.
Шу билан бирга, клуб Ямалнинг тикланиш жараёни ижобий кечиши кутилаётганини маълум қилди. Маълумотларга кўра, у 2026 йилги Жаҳон чемпионатига қадар сафга қайтиши мумкин.

Ямал выбыл до конца сезона, но ожидается его восстановление к чемпионату мира
Официальные представители «Барселоны» сообщили о травме Ламина Ямала. По информации клуба, 18-летний вингер из-за полученной травмы в матче против «Сельты» (1:0) не сможет выйти на поле до конца сезона.
У футболиста диагностировано повреждение задних мышц левого бедра. Он будет проходить лечение консервативным методом и пропустит оставшуюся часть текущего сезона.
Вместе с тем, клуб сообщил, что процесс восстановления Ямала ожидается положительным. Согласно данным, он может вернуться на поле к чемпионату мира 2026 года.