Оptа ҳисоб-китобларига кўра, мезбонларнинг ғалаба қозониш эҳтимоли 66 фоиздан юқори.
Бугун, 11 июн куни 2026 йилги Жаҳон чемпионати расман старт олади. Турнирнинг очилиш баҳсида Мексика миллий жамоаси Жанубий Африка Республикасига қарши майдонга тушади.
Оptа статистик платформасининг суперкомпьютери ушбу учрашув учун ўз прогнозини эълон қилди.
Сунъий интеллект ҳисоб-китобларига кўра, Мексика миллий жамоасининг асосий вақтда ғалаба қозониш эҳтимоли 66,3 фоизни ташкил этади.
Жанубий Африка Республикасининг ғалабаси 14,3 фоиз эҳтимол билан баҳоланган бўлса, дуранг натижа қайд этилиш эҳтимоли 19,3 фоизга тенг.
Эслатиб ўтамиз, баҳс Мехико шаҳридаги афсонавий «Астека» стадионида бўлиб ўтади. Бу мундиалнинг илк ўйини ва биринчи кунидаги ягона учрашув ҳисобланади.

Суперкомпьютер оценил Мексику фаворитом в матче открытия ЧМ-2026
Сегодня, 11 июня, чемпионат мира 2026 года официально стартует. В матче открытия сборная Мексики встретится со сборной Южно-Африканской Республики.
Суперкомпьютер статистической платформы Opta опубликовал свой прогноз на этот матч.
По расчётам искусственного интеллекта, вероятность победы сборной Мексики в основное время составляет 66,3 процента.
Вероятность победы Южно-Африканской Республики оценена в 14,3 процента, а вероятность ничьей равна 19,3 процента.
Напомним, что матч пройдет на легендарном стадионе «Ацтека» в Мехико. Это первая игра мирового первенства и единственный матч в первый день.