Испаниялик вингер жароҳати ҳақида фикр билдириб, рақиб футболчисини танқид қилди.
Испания миллий жамоаси вингери Нико Уилямс ЖЧ-2026 доирасида Уругвайга қарши баҳсда (1:0) олган жароҳати юзасидан муносабат билдирди.
Аввалроқ футболчининг ўнг сонининг ички мушагидан жароҳат олгани маълум бўлганди. Шу сабабли унинг турнирнинг қолган қисмида иштирок этиши сўроқ остида қолмоқда.
«Бу ҳаётимдаги энг оғир кунлардан бири. Мен ҳамкасбимнинг ҳафсаласи пир бўлгани ва тушкун кайфият таъсирида қилган ҳаракати оқибатида яна жароҳат олдим. Менимча, бу вазиятнинг олдини олиш мумкин эди, чунки бу қўполлик мутлақо кераксиз эди», — деб ёзди Уилямс ижтимоий тармоқларда.
Шунингдек, у тезроқ сафга қайтишга умид қилаётганини ҳам таъкидлади.
«Бу мени тўхтата олмайди. Мен яна футбол ўйнаш, бахтли бўлиш ва одамларга қувонч улашиш учун охиригача курашаман. Бу ҳикоя ҳали якунлангани йўқ. Умид қиламанки, тез орада яна ушбу Жаҳон чемпионатида кўришамиз», — деди испаниялик футболчи.
Эслатиб ўтамиз, Уилямс Уругвай яримҳимоячиси Николас Де ла Крус билан тўқнашувдан сўнг жароҳат олган эди. Испания миллий жамоаси 1/16 финалдаги навбатдаги баҳсини 2 июл куни ўтказади.

Вингер сборной Испании Нико Уильямс прокомментировал свою травму, полученную в матче против Уругвая (1:0) в рамках отбора на ЧМ-2026.
Ранее сообщалось, что футболист получил травму внутренней мышцы правого бедра. Из-за этого его участие в оставшейся части турнира остаётся под вопросом.
«Это один из самых тяжёлых дней в моей жизни. Из-за действий моего коллеги, совершённых под влиянием разочарования и подавленного настроения, я снова получил травму. Я считаю, что этого можно было избежать, поскольку это грубое поведение было абсолютно ненужным», — написал Уильямс в социальных сетях.
Также он подчеркнул, что надеется на скорейшее возвращение в строй.
«Это меня не остановит. Я буду бороться до конца, чтобы снова играть в футбол, быть счастливым и приносить радость людям. Эта история ещё не закончена. Надеюсь, скоро мы снова увидимся на этом чемпионате мира», — сказал испанский футболист.
Напомним, что Уильямс получил травму после столкновения с уругвайским полузащитником Николасом Де ла Крусом. Сборная Испании проведёт следующий матч 1/16 финала 2 июля.