Галярдо Уругвай миллий жамоасини бошқариши мумкин
Аргентиналик мутахассис Марсело Галярдо Уругвай миллий жамоаси бош мураббийи лавозимига асосий номзодга айланди. Бу ҳақда PasesUruguay саҳифаси X ижтимоий тармоғида хабар берди.
Манбага кўра, жаҳон чемпионати–2026дан эрта чиқиб кетганидан сўнг Уругвай бош мураббийи Марсело Биелса ўз лавозимини тарк этиши кутилмоқда. Унинг ўрнига эса энг эҳтимолий номзод сифатида айнан Галярдо кўрилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Уругвай миллий жамоаси мундиал гуруҳ босқичида учта ўйиндан сўнг 2 очко жамғариб, H гуруҳида учинчи ўринни эгаллади ва мусобақани тарк этди.

Гальярдо может возглавить сборную Уругвая
Аргентинский специалист Марсело Гальярдо стал основным кандидатом на пост главного тренера сборной Уругвая. Об этом сообщил PasesUruguay на своей странице в социальной сети X.
По данным источника, после досрочного вылета с чемпионата мира 2026 года ожидается, что главный тренер Уругвая Марсело Бьелса покинет свою должность. Его наиболее вероятным преемником видят именно Гальярдо.
Напомним, сборная Уругвая на групповом этапе чемпионата мира, набрав 2 очка после трёх игр, заняла третье место в группе H и покинула турнир.