Ўзбекистон миллий жамоаси ва «Манчестер Сити» ҳимоячиси Абдуқодир Ҳусанов ЖЧ–2026 иштирокчиси бўлган 48 мамлакат футболчилари орасидаги энг юқори даромад топувчи ўйинчилар рейтингига киритилди. Бу ҳақда Forbes Sport нашри хабар берди.
Қайд этилишича, Ҳусанов мазкур рейтингда 38-ўринни эгаллаган. Бу борада у ягона ўзбекистонлик футболчи бўлган.
Абдуқодирнинг бир йиллик умумий даромади 6,2 миллион долларни ташкил этади. Шундан 5 миллион доллари маош ва футбол фаолиятидан тушадиган даромад бўлса, яна 1,2 миллион доллар реклама шартномалари, тижорат лойиҳалари ҳамда бошқа манбалар ҳиссасига тўғри келади.
Рейтингда биринчи ўринни 280 миллион доллар йиллик даромад билан Криштиану Роналду эгаллаган. Иккинчи поғонадан 130 миллион доллар билан Лионел Месси ўрин олган бўлса, кучли учликни 95 миллион доллар даромадга эга Килиан Мбаппе якунлаб берган.

Защитник сборной Узбекистана и «Манчестер Сити» Абдукодир Хусанов вошёл в рейтинг самых высокооплачиваемых игроков среди футболистов 48 стран-участниц ЧМ-2026. Об этом сообщило издание Forbes Sport.
Как отмечается, Хусанов занял 38-е место в данном рейтинге. В этом он стал единственным узбекистанским футболистом.
Годовой общий доход Абдукодира составляет 6,2 миллиона долларов. Из них 5 миллионов долларов приходятся на зарплату и доходы от футбольной деятельности, а ещё 1,2 миллиона долларов — на рекламные контракты, коммерческие проекты и другие источники.
Первое место в рейтинге с годовым доходом в 280 миллионов долларов занял Криштиану Роналду. Вторую строчку с 130 миллионами долларов занял Лионель Месси, а тройку лидеров замкнул Килиан Мбаппе с доходом в 95 миллионов долларов.