Opta Ўзбекистоннинг Конгога қарши ўйинда ғалаба қозониш эҳтимолини баҳолади
27.06.2026, 19:30 Жаҳон чемпионати Конго Демократик Республикаси Конго Демократик Республикаси - : - Ўзбекистон Ўзбекистон
Жаҳон чемпионати 3-туридан ўрин олган Конго ДР ва Ўзбекистон учрашуви олдидан кучлар нисбати сунъий интеллект ёрдамида баҳоланди.
Opta суперкомпютери 25 мингта виртуал ўйин моделлаштириб, эҳтимолий натижаларни ҳисоблаб чиқди.
Унга кўра, ушбу баҳсда устунлик Конго миллий жамоаси томонида: африкаликларнинг ғалаба қозониш эҳтимоли 48,9 фоизга баҳоланган.
Ўзбекистоннинг ютишига 26,8 фоиз, дуранг қайд этилишига эса 24,3 фоиз эҳтимол берилган.
Маълумот учун, Конго ДР бир очко билан гуруҳда 3-ўринни эгаллаган. Ўзбекистон эса икки ўйиндан сўнг бирорта очкосиз 4-поғонада. Бу беллашув Тошкент вақти билан соат 04:30да бошланади.

Перед матчем третьего тура чемпионата мира между сборными Конго ДР и Узбекистана силы были оценены с помощью искусственного интеллекта.
Суперкомпьютер Opta смоделировал 25 тысяч виртуальных игр и рассчитал вероятные исходы.
Согласно этим данным, преимущество на стороне сборной Конго: вероятность победы африканцев оценена в 48,9 процента.
Шансы на победу Узбекистана составляют 26,8 процента, а вероятность ничейного исхода - 24,3 процента.
Для справки, Конго ДР занимает третье место в группе с одним очком. Узбекистан, в свою очередь, после двух матчей пока не набрал очков и находится на четвертой позиции. Эта встреча начнется в 04:30 по ташкентскому времени.