Англия миллий жамоаси бош мураббийи Томас Тухел Жаҳон чемпионати L гуруҳи 3-туридан ўрин олган Панама билан бўлажак баҳс олдидан жамоа таркиби ҳақида маълумот берди. Унинг сўзларини Sky Sports келтирди.
Тухел Деклан Райснинг битта сариқ карточка олган тақдирда дисквалификация хавфи остида экани ҳақида ҳам фикр билдирди.
«Бу Деклан Райснинг майдонга тушиши борасидаги қароримизга таъсир қиладими? Ҳа ҳам, йўқ ҳам. У бундай вазиятни бошқариш учун етарлича тажрибага эга. Албатта, биз буни ҳисобга оламиз. Агар у асосий таркибда майдонга тушса, мен одатда уни майдонда кўришни истайман ва у бу вазифани уддалайди.
Эллиот Андерсон тўлиқ машғулот ўтказди. Деклан Райс ҳам тўлиқ машғулотларда қатнашди. Гана билан баҳсдан кейин уларда кичик ноқулайликлар бор эди, аммо тикланиш учун етарли вақт бўлди. Рис Жеймсдан ташқари барча футболчилар ўйнашга тайёр. Якуний қарорни кейинроқ қабул қиламиз», — деди Тухел.
2-турдан сўнг Англия миллий жамоаси 4 очко билан L гуруҳи пешқадами бўлиб турибди. Гана ҳам 4 очкога эга, аммо қўшимча кўрсаткичларга кўра иккинчи ўринда бормоқда. Хорватия 3 очко билан учинчи, Панама эса очкосиз ҳолда сўнгги поғонани эгаллаб турибди. Англия ва Панама ўртасидаги баҳс 28 июн куни бўлиб ўтади.

Главный тренер сборной Англии Томас Тухель перед матчем 3-го тура группы L чемпионата мира против Панамы предоставил информацию о составе команды. Его слова приводит Sky Sports.
Тухель также прокомментировал, что Деклан Райс находится под угрозой дисквалификации, получив одну жёлтую карточку.
«Повлияет ли это на наше решение по включению Деклана Райса в состав? И да, и нет. У него достаточно опыта, чтобы справиться с такой ситуацией. Конечно, мы это учитываем. Если он выйдет в основном составе, я обычно хочу видеть его на поле, и он справляется с этой задачей.
Эллиот Андерсон полностью провёл тренировку. Деклан Райс также участвовал в полномасштабных тренировках. У них были небольшие неудобства после матча с Ганой, но времени для восстановления было достаточно. Кроме Риса Джеймса, все футболисты готовы играть. Окончательное решение примем позже», — сказал Тухель.
После двух туров сборная Англии лидирует в группе L с 4 очками. У Ганы также 4 очка, но она занимает второе место по дополнительным показателям. Хорватия с 3 очками на третьем месте, а Панама без очков занимает последнюю строчку. Матч между Англией и Панамой состоится 28 июня.