Япония миллий жамоаси бош мураббийи Ҳажиме Мориясу 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/16 финал босқичи доирасида Бразилияга қарши кечадиган учрашув олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Жамоамиз бўлажак ўйинда бор кучини ишга солади. Биз бирдаммиз ва айнан шу туфайли ўзимизни янада кучлироқ ҳис қиляпмиз.
Рақиб ҳам юқори мотивация билан майдонга тушади, чунки бразилияликлар кейинги босқичга чиқишни хоҳлайди. Лекин бизнинг ҳам ўз имкониятларимиз бўлади. Кескин ва муросасиз баҳс кутяпмиз», — деди мутахассис матбуот анжуманида.
Маълумот ўрнида, Бразилия ва Япония миллий жамоалари ўртасидаги учрашув бугун, 29 июн куни бўлиб ўтади. Баҳс Тошкент вақти билан соат 22:00 да бошланади.

Главный тренер сборной Японии Хадзиме Мориясу поделился своими мыслями перед матчем 1/16 финала чемпионата мира 2026 года против Бразилии.
«Наша команда отдаст все силы в предстоящем матче. Мы едины, и именно поэтому чувствуем себя ещё сильнее.
Соперник тоже выйдет на поле с высокой мотивацией, так как бразильцы хотят пройти в следующий этап. Но у нас тоже будут свои возможности. Ожидаем напряжённую и бескомпромиссную борьбу», — сказал специалист на пресс-конференции.
Кстати, матч между сборными Бразилии и Японии состоится сегодня, 29 июня. Игра начнётся в 22:00 по ташкентскому времени.