Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти гуруҳ босқичи якунланганидан сўнг 2026 йилги жаҳон чемпионатининг асосий фаворитини айтишга қийналди.
«Айрим миллий жамоалар гуруҳ босқичида бошқаларига қараганда яхшироқ ўйин кўрсатди. Лекин ҳозирча чемпионлик учун асосий даъвогарни ажрата кўрсата олмайман.
Бу сафарги мундиалда рақобат жуда юқори бўлади ва иштирокчиларнинг кучи деярли тенг», — деди италиялик мутахассис RMC Sport нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Бразилия миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/16 финал босқичида Японияга қарши майдонга тушади. Учрашув бугун, 29 июн куни бўлиб ўтади ва Тошкент вақти билан соат 22:00 да старт олади.

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти затруднился назвать основного фаворита чемпионата мира 2026 года после завершения группового этапа.
«Некоторые сборные показали лучшую игру на групповом этапе по сравнению с другими. Но пока не могу выделить главного претендента на чемпионство.
На этом мундиале конкуренция будет очень высокой, и силы участников практически равны», — сказал итальянский специалист в интервью RMC Sport.
Напомним, сборная Бразилии в 1/16 финала чемпионата мира 2026 года сыграет против Японии. Матч состоится сегодня, 29 июня, и начнется в 22:00 по ташкентскому времени.